СТАТУТ
ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
с. Пустовійти
комунальної власності
Уланівської сільської ради
Хмільницького району
Вінницької області
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
с.Уланів 2021 р.
1. Загальні положення
1.1. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (далі заклад дошкільної освіти) є правонаступником усіх прав та обов’язків Пустовійтівського дошкільного навчального закладу комунальної власності Пустовійтівської сільської ради.
Засновником закладу дошкільної освіти с.Пустовійти є територіальна громада Хмільницького району в особі Уланівської сільської ради (далі Засновник).
1.2. Повна назва: Заклад дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
Скорочена назва: ЗДО с.Пустовійти.
1.3. Юридична адреса закладу дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області:
22036, вул. Центральна, будинок156А, с. Пустовійти Хмільницький район Вінницька область.
1.4. Засновник закладу дошкільної освіти с. Пустовійти Уланівська сільська рада або уповноважений нею орган:
- здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, забезпечує поліпшення матеріально-технічної бази та господарське обслуговування закладу;
- забезпечує доступність будівель, споруд і приміщень закладу дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами і стандартами;
- здійснює контроль щодо проектування, будівництва та реконструкцій будівель, споруд, приміщень закладу освіти;
- організовує харчування та медичне обслуговування дітей у закладі освіти, забезпечує організоване оздоровлення дітей дошкільного віку;
- забезпечує соціальний захист, охорону здоров’я та захист прав учасників освітнього процесу та обслуговуючого персоналу в закладі дошкільної освіти; -- створює умови для одержання дітьми, у тому числі з особливими освітніми потребами, дошкільної освіти;
- організовує наукове, програмно-методичне, кадрове, матеріальне забезпечення діяльності педагогічних працівників у сфері дошкільної освіти, їх підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та атестацію;
- організовує підготовку, проведення експериментальної та інноваційної діяльності у закладі, контролює хід її здійснення;
- сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти;
- контролює виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб;
- відповідно до законодавства України встановлює режим роботи закладу освіти та тривалість перебування в ньому дітей.
1.5. Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, законодавчими актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами МОН, центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.
1.6. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області є юридичною особою, має відокремлений кошторис, печатку, штамп встановленого зразка, ідентифікаційний код. Має право відкривати реєстраційний, спеціальний реєстраційний та інші рахунки в органах Державного казначейства України.
1.7. За своїм правовим статусом заклад дошкільної освіти є комунальним закладом.
1.8. Головною метою закладу дошкільної освіти є створення умов для різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, формування гармонійної особистості, збереження та зміцнення її фізичного та психічного здоров'я, навчання дітей і забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної освіти.
1.9. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
1.10. Заклад дошкільної освіти:
- приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним статутом;
- планує діяльність та формує стратегію розвитку;
- формує освітню програму;
- забезпечує добір і розстановку кадрів.
1.11. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти;
- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;
- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.
1.12. Взаємовідносини закладу дошкільної освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
2. Комплектування закладу дошкільної освіти
2.1. Заклад розрахований на 26 місць.
2.2. У закладі дошкільної освіти функціонує різновікова група загального розвитку.
2.4. Наповнюваність груп дітьми становить:
- різновікова – до 15 осіб
- в оздоровчий період – до 15 осіб.
- в інклюзивних групах – не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.
Засновник може встановлювати меншу наповнюваність груп у закладі дошкільної освіти, залежно від демографічної ситуації.
2.5. Для зарахування дитини у заклад дошкільної освіти необхідно пред’явити:
- заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- медичну довідку про епідеміологічне оточення;
- свідоцтво про народження дитини;
- документи про встановлення батьківської плати.
2.6. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період.
2.7. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі цього типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх заміняють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
2.8. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.
2.9. Соціально-педагогічний патронат здійснюється педагогами закладу один раз на місяць за наявними списками в кожній віковій групі.
3. Режим роботи закладу дошкільної освіти
3.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем, протягом 9 год. Вихідні дні – субота, неділя, святкові.
3.2. Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти:
- початок роботи закладу – з 08:00 год.
- закінчення роботи закладу – о 17. год. 00 хв.;
3.3. Щоденний графік роботи груп:
- з денним режимом роботи – початок роботи – о 08:00 год. закінчення роботи – о 17 год. 00 хв.
4. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти
4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.
4.2. Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.
4.3. План роботи закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником і погоджується начальником відділу освіти Уланівської сільської ради.
4.4. Мова освітнього процесу в закладі освіти – державна, українська.
4.5. Освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється за освітніми програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
4.6. Заклад дошкільної освіти може організовувати освітній процес за такими пріоритетними напрямками: фізкультурно-оздоровчий, художньо-естетичний, музичний.
5. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти
5.1. Харчування дітей у закладі дошкільної освіти організовують відповідно до Інструкції з організації харчування дітей затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України і Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227, Постанови Кабінету Міністрів від 24 березня 2021р. «Про затвердження норм та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
5.2. Порядок забезпечення продуктами харчування і продовольчої сировини здійснює постачальник на підставі угоди з відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил і норм.
5.3. У закладі дошкільної освіти встановлено 3-х разове харчування дітей.
5.4. Відповідальність за організацію харчування дітей у закладі, матеріально-технічний стан харчоблоку та додержання вимог санітарного законодавства покладається на медичного працівника та керівника закладу дошкільної освіти.
5.5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладі в розмірі, визначеному засновником.
6. Медичне обслуговування дітей
6.1. Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється амбулаторією загальної практики сімейної медицини с. Уланів.
6.2. Медичний працівник здійснює контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартовуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, несе відповідальність за організацію харчування дітей дошкільного віку.
6.3. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного працівника та проведення лікувально-профілактичних заходів.
7. Учасники освітнього процесу
7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є:
- діти дошкільного віку;
- педагогічні працівники: завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, помічники вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), керівники гуртків, музичні керівники, практичні психологи, соціальні педагоги та інші спеціалісти;
- медичні працівники;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей з особливими освітніми потребами.
7.2.За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення учасників освітнього процесу: подяка, грамоти різних рівнів, преміювання, матеріальна допомога.
7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
Дитина має гарантоване державою право на:
7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:
- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
- брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;
- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров’я дитини.
7.5. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
7.6. Трудові відносини регулюються законодавством України «Про працю», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.
7.7. Педагогічні працівники мають право:
- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
- об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
- на захист професійної честі та власної гідності;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
7.8. Педагогічні працівники зобов’язані:
- виконувати статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
- брати участь у заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
- виконувати накази та розпорядження керівництва;
- підвищувати свою кваліфікацію не рідше одного разу на п’ять років;
- повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогів, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.
7.9. Педагогічних та інших працівників призначає на посади та звільняє з посад керівник закладу освіти у порядку, передбаченому установчими документами закладу, відповідно до чинного законодавства.
7.10. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку за не виконання посадових (робочих) інструкцій, зокрема з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
7.11. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні медичні огляди 2 рази на рік, в установленому законодавством порядку.
7.12. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
7.13. Працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту), а педагогічні працівники за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
8. Управління закладом дошкільної освіти
8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником та відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівською сільською радою.
8.2. Керівництво закладом дошкільної освіти здійснює його завідуючий. Керівника закладу освіти призначає і звільняє з посади засновник або уповноважений ним орган.
Керівник закладу дошкільної освіти :
- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіти», Базовим компонентом дошкільної освіти, нормативно-правовими актами вищих органів влада;
- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти ;
- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;
- призначає на посаду та звільняє з посади працівників закладу дошкільної освіти;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
- затверджує штатний розпис за погодженням із засновником закладу дошкільної освіти ;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної діяльності дітей і працівників;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
- відповідає за прийняття управлінських рішень щодо стратегічних перспектив розвитку закладу, за хід і результати освітнього процесу;
- забезпечує створення у закладі дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- щороку звітує перед педагогічним та батьківським колективом, громадськістю про свою діяльність на посаді керівника закладу освіти.
- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
8.3. Постійно діючий колегіальний орган у закладі дошкільної освіти є – педагогічна рада, повноваження якої визначаються установчими документами цього закладу.
Педагогічна рада створюється в усіх закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності за наявності не менше трьох педагогічних працівників.
До складу педагогічної ради закладу освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх заміняють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.
Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його завідуючий.
Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:
Робота педагогічної ради планується довільно – відповідно до потреб закладу дошкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить 3-4 рази на рік.
Для організації обміну досвідом навчально-виховної роботи вихователі сільських малокомплектних дошкільних закладів можуть входити до територіальних педагогічних рад на базі однієї зі шкіл.
8.4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.
Загальні збори (конференція) заслуховують звіт керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності, розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.
Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.
Загальні збори:
8.5. У період між загальними зборами діє рада ЗДО. Кількість засідань ради визначається за потребою. Засідання ради ЗДО є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники ЗДО, батьки, засновники, спонсори та інші).
Рада ЗДО:
8.5. У закладі освіти може діяти наглядова (піклувальна) рада закладу освіти. Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти створюється за рішенням засновника відповідно до спеціальних законів. Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
Члени наглядової (піклувальної) ради закладу освіти мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу освіти з правом дорадчого голосу.
До складу наглядової (піклувальної) ради закладу освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада має право:
-брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу освіти та контролювати її виконання;
-сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
-аналізувати та оцінювати діяльність закладу освіти та його керівника;
-контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу освіти;
-вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення або відкликання керівника закладу освіти з підстав, визначених законом;
-здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
9. Майно закладу дошкільної освіти
9.1. Майно закладу освіти перебуває у комунальній власності територіальної громади Уланівської сільської ради і закріплюється за закладом дошкільної освіти на праві оперативного управління. Все майно закладу дошкільної освіти: будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, знаходяться на балансі Уланівської сільської ради.
10. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти
10.1. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти:
- засновника (власника);
- державного та місцевих бюджетів;
- батьків або осіб які їх замінюють;
- добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;
- інші надходження, не заборонені чинним законодавством.
10.2. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:
- придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;
- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;
- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для впровадження освітньої діяльності згідно із законодавством.
10.3. Порядок ведення діловодства, бухгалтерського обліку, та статистичної звітності в закладі дошкільної освіти визначаються законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються дошкільні заклади. За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється через бухгалтерію відділу освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради.
10.4. Доходи або майно неприбуткової організації, не підлягають розподілу між їх засновниками, учасниками або членами та не можуть використовуватись для вигоди будь-якого окремого засновника, учасника або члена неприбуткової організації, її посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
11. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
11.1. Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є державна атестація, що проводиться один раз на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
11.2. Контроль за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється місцевими органами влади та Державною службою якості освіти України.
11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з навчально-виховним процесом встановлює Уланівська сільська рада.
ХІІ. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної освіти
12.1. Припинення діяльності закладу дошкільної освіти здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
12.2. Реорганізація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника відповідно до чинного законодавства України. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу дошкільної освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.
12.3. Ліквідація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника, або рішенням суду в випадках, передбачених чинним законодавством України.
12.4. Ліквідація закладу дошкільної освіти проводиться призначеною засновником ліквідаційною комісією. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами закладу дошкільної освіти. Ліквідаційна комісія оцінює майно закладу дошкільної освіти, виявляє його дебіторів і кредиторів, розраховується з ними, вживає заходи щодо сплати боргів закладу дошкільної освіти, третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає засновнику або суду.
12.5. При ліквідації закладу дошкільної освіти питання про використання майна і коштів закладу дошкільної освіти вирішується у встановленому чинним законодавством України порядком. У разі ліквідації неприбуткової організації, її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
12.6. Ліквідація закладу дошкільної освіти вважається завершеною, а заклад припиняє свою діяльність з моменту виключення його з єдиного державного реєстру.
ХІІІ. Прикінцеві положення
13.1. Зміни й доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Засновника.
13.2. Зміни й доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Завідуюча закладом дошкільної
освіти с.Пустовійти _________________________________
СТАТУТ
ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
с. Пустовійти
комунальної власності
Уланівської сільської ради
Хмільницького району
Вінницької області
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
с.Уланів 2021 р.
1. Загальні положення
1.1. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (далі заклад дошкільної освіти) є правонаступником усіх прав та обов’язків Пустовійтівського дошкільного навчального закладу комунальної власності Пустовійтівської сільської ради.
Засновником закладу дошкільної освіти с.Пустовійти є територіальна громада Хмільницького району в особі Уланівської сільської ради (далі Засновник).
1.2. Повна назва: Заклад дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
Скорочена назва: ЗДО с.Пустовійти.
1.3. Юридична адреса закладу дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області:
22036, вул. Центральна, будинок156А, с. Пустовійти Хмільницький район Вінницька область.
1.4. Засновник закладу дошкільної освіти с. Пустовійти Уланівська сільська рада або уповноважений нею орган:
- здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, забезпечує поліпшення матеріально-технічної бази та господарське обслуговування закладу;
- забезпечує доступність будівель, споруд і приміщень закладу дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами і стандартами;
- здійснює контроль щодо проектування, будівництва та реконструкцій будівель, споруд, приміщень закладу освіти;
- організовує харчування та медичне обслуговування дітей у закладі освіти, забезпечує організоване оздоровлення дітей дошкільного віку;
- забезпечує соціальний захист, охорону здоров’я та захист прав учасників освітнього процесу та обслуговуючого персоналу в закладі дошкільної освіти; -- створює умови для одержання дітьми, у тому числі з особливими освітніми потребами, дошкільної освіти;
- організовує наукове, програмно-методичне, кадрове, матеріальне забезпечення діяльності педагогічних працівників у сфері дошкільної освіти, їх підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та атестацію;
- організовує підготовку, проведення експериментальної та інноваційної діяльності у закладі, контролює хід її здійснення;
- сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти;
- контролює виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб;
- відповідно до законодавства України встановлює режим роботи закладу освіти та тривалість перебування в ньому дітей.
1.5. Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, законодавчими актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами МОН, центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.
1.6. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області є юридичною особою, має відокремлений кошторис, печатку, штамп встановленого зразка, ідентифікаційний код. Має право відкривати реєстраційний, спеціальний реєстраційний та інші рахунки в органах Державного казначейства України.
1.7. За своїм правовим статусом заклад дошкільної освіти є комунальним закладом.
1.8. Головною метою закладу дошкільної освіти є створення умов для різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, формування гармонійної особистості, збереження та зміцнення її фізичного та психічного здоров'я, навчання дітей і забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної освіти.
1.9. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
1.10. Заклад дошкільної освіти:
- приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним статутом;
- планує діяльність та формує стратегію розвитку;
- формує освітню програму;
- забезпечує добір і розстановку кадрів.
1.11. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти;
- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;
- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.
1.12. Взаємовідносини закладу дошкільної освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
2. Комплектування закладу дошкільної освіти
2.1. Заклад розрахований на 26 місць.
2.2. У закладі дошкільної освіти функціонує різновікова група загального розвитку.
2.4. Наповнюваність груп дітьми становить:
- різновікова – до 15 осіб
- в оздоровчий період – до 15 осіб.
- в інклюзивних групах – не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.
Засновник може встановлювати меншу наповнюваність груп у закладі дошкільної освіти, залежно від демографічної ситуації.
2.5. Для зарахування дитини у заклад дошкільної освіти необхідно пред’явити:
- заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- медичну довідку про епідеміологічне оточення;
- свідоцтво про народження дитини;
- документи про встановлення батьківської плати.
2.6. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період.
2.7. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі цього типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх заміняють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
2.8. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.
2.9. Соціально-педагогічний патронат здійснюється педагогами закладу один раз на місяць за наявними списками в кожній віковій групі.
3. Режим роботи закладу дошкільної освіти
3.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем, протягом 9 год. Вихідні дні – субота, неділя, святкові.
3.2. Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти:
- початок роботи закладу – з 08:00 год.
- закінчення роботи закладу – о 17. год. 00 хв.;
3.3. Щоденний графік роботи груп:
- з денним режимом роботи – початок роботи – о 08:00 год. закінчення роботи – о 17 год. 00 хв.
4. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти
4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.
4.2. Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.
4.3. План роботи закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником і погоджується начальником відділу освіти Уланівської сільської ради.
4.4. Мова освітнього процесу в закладі освіти – державна, українська.
4.5. Освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється за освітніми програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
4.6. Заклад дошкільної освіти може організовувати освітній процес за такими пріоритетними напрямками: фізкультурно-оздоровчий, художньо-естетичний, музичний.
5. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти
5.1. Харчування дітей у закладі дошкільної освіти організовують відповідно до Інструкції з організації харчування дітей затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України і Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227, Постанови Кабінету Міністрів від 24 березня 2021р. «Про затвердження норм та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
5.2. Порядок забезпечення продуктами харчування і продовольчої сировини здійснює постачальник на підставі угоди з відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил і норм.
5.3. У закладі дошкільної освіти встановлено 3-х разове харчування дітей.
5.4. Відповідальність за організацію харчування дітей у закладі, матеріально-технічний стан харчоблоку та додержання вимог санітарного законодавства покладається на медичного працівника та керівника закладу дошкільної освіти.
5.5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладі в розмірі, визначеному засновником.
6. Медичне обслуговування дітей
6.1. Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється амбулаторією загальної практики сімейної медицини с. Уланів.
6.2. Медичний працівник здійснює контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартовуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, несе відповідальність за організацію харчування дітей дошкільного віку.
6.3. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного працівника та проведення лікувально-профілактичних заходів.
7. Учасники освітнього процесу
7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є:
- діти дошкільного віку;
- педагогічні працівники: завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, помічники вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), керівники гуртків, музичні керівники, практичні психологи, соціальні педагоги та інші спеціалісти;
- медичні працівники;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей з особливими освітніми потребами.
7.2.За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення учасників освітнього процесу: подяка, грамоти різних рівнів, преміювання, матеріальна допомога.
7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
Дитина має гарантоване державою право на:
7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:
- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
- брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;
- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров’я дитини.
7.5. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
7.6. Трудові відносини регулюються законодавством України «Про працю», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.
7.7. Педагогічні працівники мають право:
- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
- об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
- на захист професійної честі та власної гідності;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
7.8. Педагогічні працівники зобов’язані:
- виконувати статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
- брати участь у заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
- виконувати накази та розпорядження керівництва;
- підвищувати свою кваліфікацію не рідше одного разу на п’ять років;
- повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогів, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.
7.9. Педагогічних та інших працівників призначає на посади та звільняє з посад керівник закладу освіти у порядку, передбаченому установчими документами закладу, відповідно до чинного законодавства.
7.10. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку за не виконання посадових (робочих) інструкцій, зокрема з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
7.11. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні медичні огляди 2 рази на рік, в установленому законодавством порядку.
7.12. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
7.13. Працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту), а педагогічні працівники за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
8. Управління закладом дошкільної освіти
8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником та відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівською сільською радою.
8.2. Керівництво закладом дошкільної освіти здійснює його завідуючий. Керівника закладу освіти призначає і звільняє з посади засновник або уповноважений ним орган.
Керівник закладу дошкільної освіти :
- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіти», Базовим компонентом дошкільної освіти, нормативно-правовими актами вищих органів влада;
- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти ;
- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;
- призначає на посаду та звільняє з посади працівників закладу дошкільної освіти;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
- затверджує штатний розпис за погодженням із засновником закладу дошкільної освіти ;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної діяльності дітей і працівників;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
- відповідає за прийняття управлінських рішень щодо стратегічних перспектив розвитку закладу, за хід і результати освітнього процесу;
- забезпечує створення у закладі дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- щороку звітує перед педагогічним та батьківським колективом, громадськістю про свою діяльність на посаді керівника закладу освіти.
- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
8.3. Постійно діючий колегіальний орган у закладі дошкільної освіти є – педагогічна рада, повноваження якої визначаються установчими документами цього закладу.
Педагогічна рада створюється в усіх закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності за наявності не менше трьох педагогічних працівників.
До складу педагогічної ради закладу освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх заміняють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.
Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його завідуючий.
Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:
Робота педагогічної ради планується довільно – відповідно до потреб закладу дошкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить 3-4 рази на рік.
Для організації обміну досвідом навчально-виховної роботи вихователі сільських малокомплектних дошкільних закладів можуть входити до територіальних педагогічних рад на базі однієї зі шкіл.
8.4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.
Загальні збори (конференція) заслуховують звіт керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності, розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.
Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.
Загальні збори:
8.5. У період між загальними зборами діє рада ЗДО. Кількість засідань ради визначається за потребою. Засідання ради ЗДО є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники ЗДО, батьки, засновники, спонсори та інші).
Рада ЗДО:
8.5. У закладі освіти може діяти наглядова (піклувальна) рада закладу освіти. Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти створюється за рішенням засновника відповідно до спеціальних законів. Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
Члени наглядової (піклувальної) ради закладу освіти мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу освіти з правом дорадчого голосу.
До складу наглядової (піклувальної) ради закладу освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада має право:
-брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу освіти та контролювати її виконання;
-сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
-аналізувати та оцінювати діяльність закладу освіти та його керівника;
-контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу освіти;
-вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення або відкликання керівника закладу освіти з підстав, визначених законом;
-здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
9. Майно закладу дошкільної освіти
9.1. Майно закладу освіти перебуває у комунальній власності територіальної громади Уланівської сільської ради і закріплюється за закладом дошкільної освіти на праві оперативного управління. Все майно закладу дошкільної освіти: будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, знаходяться на балансі Уланівської сільської ради.
10. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти
10.1. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти:
- засновника (власника);
- державного та місцевих бюджетів;
- батьків або осіб які їх замінюють;
- добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;
- інші надходження, не заборонені чинним законодавством.
10.2. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:
- придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;
- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;
- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для впровадження освітньої діяльності згідно із законодавством.
10.3. Порядок ведення діловодства, бухгалтерського обліку, та статистичної звітності в закладі дошкільної освіти визначаються законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються дошкільні заклади. За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється через бухгалтерію відділу освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради.
10.4. Доходи або майно неприбуткової організації, не підлягають розподілу між їх засновниками, учасниками або членами та не можуть використовуватись для вигоди будь-якого окремого засновника, учасника або члена неприбуткової організації, її посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
11. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
11.1. Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є державна атестація, що проводиться один раз на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
11.2. Контроль за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється місцевими органами влади та Державною службою якості освіти України.
11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з навчально-виховним процесом встановлює Уланівська сільська рада.
ХІІ. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної освіти
12.1. Припинення діяльності закладу дошкільної освіти здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
12.2. Реорганізація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника відповідно до чинного законодавства України. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу дошкільної освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.
12.3. Ліквідація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника, або рішенням суду в випадках, передбачених чинним законодавством України.
12.4. Ліквідація закладу дошкільної освіти проводиться призначеною засновником ліквідаційною комісією. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами закладу дошкільної освіти. Ліквідаційна комісія оцінює майно закладу дошкільної освіти, виявляє його дебіторів і кредиторів, розраховується з ними, вживає заходи щодо сплати боргів закладу дошкільної освіти, третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає засновнику або суду.
12.5. При ліквідації закладу дошкільної освіти питання про використання майна і коштів закладу дошкільної освіти вирішується у встановленому чинним законодавством України порядком. У разі ліквідації неприбуткової організації, її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
12.6. Ліквідація закладу дошкільної освіти вважається завершеною, а заклад припиняє свою діяльність з моменту виключення його з єдиного державного реєстру.
ХІІІ. Прикінцеві положення
13.1. Зміни й доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Засновника.
13.2. Зміни й доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Завідуюча закладом дошкільної
освіти с.Пустовійти _________________________________
СТАТУТ
ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
с. Пустовійти
комунальної власності
Уланівської сільської ради
Хмільницького району
Вінницької області
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
с.Уланів 2021 р.
1. Загальні положення
1.1. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (далі заклад дошкільної освіти) є правонаступником усіх прав та обов’язків Пустовійтівського дошкільного навчального закладу комунальної власності Пустовійтівської сільської ради.
Засновником закладу дошкільної освіти с.Пустовійти є територіальна громада Хмільницького району в особі Уланівської сільської ради (далі Засновник).
1.2. Повна назва: Заклад дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
Скорочена назва: ЗДО с.Пустовійти.
1.3. Юридична адреса закладу дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області:
22036, вул. Центральна, будинок156А, с. Пустовійти Хмільницький район Вінницька область.
1.4. Засновник закладу дошкільної освіти с. Пустовійти Уланівська сільська рада або уповноважений нею орган:
- здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, забезпечує поліпшення матеріально-технічної бази та господарське обслуговування закладу;
- забезпечує доступність будівель, споруд і приміщень закладу дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами і стандартами;
- здійснює контроль щодо проектування, будівництва та реконструкцій будівель, споруд, приміщень закладу освіти;
- організовує харчування та медичне обслуговування дітей у закладі освіти, забезпечує організоване оздоровлення дітей дошкільного віку;
- забезпечує соціальний захист, охорону здоров’я та захист прав учасників освітнього процесу та обслуговуючого персоналу в закладі дошкільної освіти; -- створює умови для одержання дітьми, у тому числі з особливими освітніми потребами, дошкільної освіти;
- організовує наукове, програмно-методичне, кадрове, матеріальне забезпечення діяльності педагогічних працівників у сфері дошкільної освіти, їх підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та атестацію;
- організовує підготовку, проведення експериментальної та інноваційної діяльності у закладі, контролює хід її здійснення;
- сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти;
- контролює виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб;
- відповідно до законодавства України встановлює режим роботи закладу освіти та тривалість перебування в ньому дітей.
1.5. Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, законодавчими актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами МОН, центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.
1.6. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області є юридичною особою, має відокремлений кошторис, печатку, штамп встановленого зразка, ідентифікаційний код. Має право відкривати реєстраційний, спеціальний реєстраційний та інші рахунки в органах Державного казначейства України.
1.7. За своїм правовим статусом заклад дошкільної освіти є комунальним закладом.
1.8. Головною метою закладу дошкільної освіти є створення умов для різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, формування гармонійної особистості, збереження та зміцнення її фізичного та психічного здоров'я, навчання дітей і забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної освіти.
1.9. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
1.10. Заклад дошкільної освіти:
- приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним статутом;
- планує діяльність та формує стратегію розвитку;
- формує освітню програму;
- забезпечує добір і розстановку кадрів.
1.11. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти;
- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;
- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.
1.12. Взаємовідносини закладу дошкільної освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
2. Комплектування закладу дошкільної освіти
2.1. Заклад розрахований на 26 місць.
2.2. У закладі дошкільної освіти функціонує різновікова група загального розвитку.
2.4. Наповнюваність груп дітьми становить:
- різновікова – до 15 осіб
- в оздоровчий період – до 15 осіб.
- в інклюзивних групах – не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.
Засновник може встановлювати меншу наповнюваність груп у закладі дошкільної освіти, залежно від демографічної ситуації.
2.5. Для зарахування дитини у заклад дошкільної освіти необхідно пред’явити:
- заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- медичну довідку про епідеміологічне оточення;
- свідоцтво про народження дитини;
- документи про встановлення батьківської плати.
2.6. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період.
2.7. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі цього типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх заміняють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
2.8. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.
2.9. Соціально-педагогічний патронат здійснюється педагогами закладу один раз на місяць за наявними списками в кожній віковій групі.
3. Режим роботи закладу дошкільної освіти
3.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем, протягом 9 год. Вихідні дні – субота, неділя, святкові.
3.2. Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти:
- початок роботи закладу – з 08:00 год.
- закінчення роботи закладу – о 17. год. 00 хв.;
3.3. Щоденний графік роботи груп:
- з денним режимом роботи – початок роботи – о 08:00 год. закінчення роботи – о 17 год. 00 хв.
4. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти
4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.
4.2. Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.
4.3. План роботи закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником і погоджується начальником відділу освіти Уланівської сільської ради.
4.4. Мова освітнього процесу в закладі освіти – державна, українська.
4.5. Освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється за освітніми програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
4.6. Заклад дошкільної освіти може організовувати освітній процес за такими пріоритетними напрямками: фізкультурно-оздоровчий, художньо-естетичний, музичний.
5. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти
5.1. Харчування дітей у закладі дошкільної освіти організовують відповідно до Інструкції з організації харчування дітей затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України і Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227, Постанови Кабінету Міністрів від 24 березня 2021р. «Про затвердження норм та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
5.2. Порядок забезпечення продуктами харчування і продовольчої сировини здійснює постачальник на підставі угоди з відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил і норм.
5.3. У закладі дошкільної освіти встановлено 3-х разове харчування дітей.
5.4. Відповідальність за організацію харчування дітей у закладі, матеріально-технічний стан харчоблоку та додержання вимог санітарного законодавства покладається на медичного працівника та керівника закладу дошкільної освіти.
5.5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладі в розмірі, визначеному засновником.
6. Медичне обслуговування дітей
6.1. Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється амбулаторією загальної практики сімейної медицини с. Уланів.
6.2. Медичний працівник здійснює контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартовуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, несе відповідальність за організацію харчування дітей дошкільного віку.
6.3. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного працівника та проведення лікувально-профілактичних заходів.
7. Учасники освітнього процесу
7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є:
- діти дошкільного віку;
- педагогічні працівники: завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, помічники вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), керівники гуртків, музичні керівники, практичні психологи, соціальні педагоги та інші спеціалісти;
- медичні працівники;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей з особливими освітніми потребами.
7.2.За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення учасників освітнього процесу: подяка, грамоти різних рівнів, преміювання, матеріальна допомога.
7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
Дитина має гарантоване державою право на:
7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:
- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
- брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;
- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров’я дитини.
7.5. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
7.6. Трудові відносини регулюються законодавством України «Про працю», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.
7.7. Педагогічні працівники мають право:
- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
- об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
- на захист професійної честі та власної гідності;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
7.8. Педагогічні працівники зобов’язані:
- виконувати статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
- брати участь у заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
- виконувати накази та розпорядження керівництва;
- підвищувати свою кваліфікацію не рідше одного разу на п’ять років;
- повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогів, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.
7.9. Педагогічних та інших працівників призначає на посади та звільняє з посад керівник закладу освіти у порядку, передбаченому установчими документами закладу, відповідно до чинного законодавства.
7.10. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку за не виконання посадових (робочих) інструкцій, зокрема з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
7.11. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні медичні огляди 2 рази на рік, в установленому законодавством порядку.
7.12. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
7.13. Працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту), а педагогічні працівники за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
8. Управління закладом дошкільної освіти
8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником та відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівською сільською радою.
8.2. Керівництво закладом дошкільної освіти здійснює його завідуючий. Керівника закладу освіти призначає і звільняє з посади засновник або уповноважений ним орган.
Керівник закладу дошкільної освіти :
- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіти», Базовим компонентом дошкільної освіти, нормативно-правовими актами вищих органів влада;
- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти ;
- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;
- призначає на посаду та звільняє з посади працівників закладу дошкільної освіти;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
- затверджує штатний розпис за погодженням із засновником закладу дошкільної освіти ;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної діяльності дітей і працівників;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
- відповідає за прийняття управлінських рішень щодо стратегічних перспектив розвитку закладу, за хід і результати освітнього процесу;
- забезпечує створення у закладі дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- щороку звітує перед педагогічним та батьківським колективом, громадськістю про свою діяльність на посаді керівника закладу освіти.
- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
8.3. Постійно діючий колегіальний орган у закладі дошкільної освіти є – педагогічна рада, повноваження якої визначаються установчими документами цього закладу.
Педагогічна рада створюється в усіх закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності за наявності не менше трьох педагогічних працівників.
До складу педагогічної ради закладу освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх заміняють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.
Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його завідуючий.
Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:
Робота педагогічної ради планується довільно – відповідно до потреб закладу дошкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить 3-4 рази на рік.
Для організації обміну досвідом навчально-виховної роботи вихователі сільських малокомплектних дошкільних закладів можуть входити до територіальних педагогічних рад на базі однієї зі шкіл.
8.4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.
Загальні збори (конференція) заслуховують звіт керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності, розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.
Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.
Загальні збори:
8.5. У період між загальними зборами діє рада ЗДО. Кількість засідань ради визначається за потребою. Засідання ради ЗДО є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники ЗДО, батьки, засновники, спонсори та інші).
Рада ЗДО:
8.5. У закладі освіти може діяти наглядова (піклувальна) рада закладу освіти. Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти створюється за рішенням засновника відповідно до спеціальних законів. Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
Члени наглядової (піклувальної) ради закладу освіти мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу освіти з правом дорадчого голосу.
До складу наглядової (піклувальної) ради закладу освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада має право:
-брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу освіти та контролювати її виконання;
-сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
-аналізувати та оцінювати діяльність закладу освіти та його керівника;
-контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу освіти;
-вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення або відкликання керівника закладу освіти з підстав, визначених законом;
-здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
9. Майно закладу дошкільної освіти
9.1. Майно закладу освіти перебуває у комунальній власності територіальної громади Уланівської сільської ради і закріплюється за закладом дошкільної освіти на праві оперативного управління. Все майно закладу дошкільної освіти: будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, знаходяться на балансі Уланівської сільської ради.
10. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти
10.1. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти:
- засновника (власника);
- державного та місцевих бюджетів;
- батьків або осіб які їх замінюють;
- добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;
- інші надходження, не заборонені чинним законодавством.
10.2. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:
- придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;
- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;
- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для впровадження освітньої діяльності згідно із законодавством.
10.3. Порядок ведення діловодства, бухгалтерського обліку, та статистичної звітності в закладі дошкільної освіти визначаються законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються дошкільні заклади. За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється через бухгалтерію відділу освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради.
10.4. Доходи або майно неприбуткової організації, не підлягають розподілу між їх засновниками, учасниками або членами та не можуть використовуватись для вигоди будь-якого окремого засновника, учасника або члена неприбуткової організації, її посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
11. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
11.1. Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є державна атестація, що проводиться один раз на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
11.2. Контроль за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється місцевими органами влади та Державною службою якості освіти України.
11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з навчально-виховним процесом встановлює Уланівська сільська рада.
ХІІ. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної освіти
12.1. Припинення діяльності закладу дошкільної освіти здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
12.2. Реорганізація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника відповідно до чинного законодавства України. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу дошкільної освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.
12.3. Ліквідація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника, або рішенням суду в випадках, передбачених чинним законодавством України.
12.4. Ліквідація закладу дошкільної освіти проводиться призначеною засновником ліквідаційною комісією. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами закладу дошкільної освіти. Ліквідаційна комісія оцінює майно закладу дошкільної освіти, виявляє його дебіторів і кредиторів, розраховується з ними, вживає заходи щодо сплати боргів закладу дошкільної освіти, третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає засновнику або суду.
12.5. При ліквідації закладу дошкільної освіти питання про використання майна і коштів закладу дошкільної освіти вирішується у встановленому чинним законодавством України порядком. У разі ліквідації неприбуткової організації, її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
12.6. Ліквідація закладу дошкільної освіти вважається завершеною, а заклад припиняє свою діяльність з моменту виключення його з єдиного державного реєстру.
ХІІІ. Прикінцеві положення
13.1. Зміни й доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Засновника.
13.2. Зміни й доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Завідуюча закладом дошкільної
освіти с.Пустовійти _________________________________
СТАТУТ
ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
с. Пустовійти
комунальної власності
Уланівської сільської ради
Хмільницького району
Вінницької області
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
с.Уланів 2021 р.
1. Загальні положення
1.1. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області (далі заклад дошкільної освіти) є правонаступником усіх прав та обов’язків Пустовійтівського дошкільного навчального закладу комунальної власності Пустовійтівської сільської ради.
Засновником закладу дошкільної освіти с.Пустовійти є територіальна громада Хмільницького району в особі Уланівської сільської ради (далі Засновник).
1.2. Повна назва: Заклад дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області.
Скорочена назва: ЗДО с.Пустовійти.
1.3. Юридична адреса закладу дошкільної освіти с. Пустовійти комунальної власності Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області:
22036, вул. Центральна, будинок156А, с. Пустовійти Хмільницький район Вінницька область.
1.4. Засновник закладу дошкільної освіти с. Пустовійти Уланівська сільська рада або уповноважений нею орган:
- здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, забезпечує поліпшення матеріально-технічної бази та господарське обслуговування закладу;
- забезпечує доступність будівель, споруд і приміщень закладу дошкільної освіти згідно з державними будівельними нормами і стандартами;
- здійснює контроль щодо проектування, будівництва та реконструкцій будівель, споруд, приміщень закладу освіти;
- організовує харчування та медичне обслуговування дітей у закладі освіти, забезпечує організоване оздоровлення дітей дошкільного віку;
- забезпечує соціальний захист, охорону здоров’я та захист прав учасників освітнього процесу та обслуговуючого персоналу в закладі дошкільної освіти; -- створює умови для одержання дітьми, у тому числі з особливими освітніми потребами, дошкільної освіти;
- організовує наукове, програмно-методичне, кадрове, матеріальне забезпечення діяльності педагогічних працівників у сфері дошкільної освіти, їх підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та атестацію;
- організовує підготовку, проведення експериментальної та інноваційної діяльності у закладі, контролює хід її здійснення;
- сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти;
- контролює виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
- розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб;
- відповідно до законодавства України встановлює режим роботи закладу освіти та тривалість перебування в ньому дітей.
1.5. Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, законодавчими актами Президента України, Кабінету Міністрів, наказами МОН, центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.
1.6. Заклад дошкільної освіти с.Пустовійти Уланівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області є юридичною особою, має відокремлений кошторис, печатку, штамп встановленого зразка, ідентифікаційний код. Має право відкривати реєстраційний, спеціальний реєстраційний та інші рахунки в органах Державного казначейства України.
1.7. За своїм правовим статусом заклад дошкільної освіти є комунальним закладом.
1.8. Головною метою закладу дошкільної освіти є створення умов для різнобічного розвитку дитини дошкільного віку, формування гармонійної особистості, збереження та зміцнення її фізичного та психічного здоров'я, навчання дітей і забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної освіти.
1.9. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.
1.10. Заклад дошкільної освіти:
- приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним статутом;
- планує діяльність та формує стратегію розвитку;
- формує освітню програму;
- забезпечує добір і розстановку кадрів.
1.11. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти;
- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;
- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.
1.12. Взаємовідносини закладу дошкільної освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
2. Комплектування закладу дошкільної освіти
2.1. Заклад розрахований на 26 місць.
2.2. У закладі дошкільної освіти функціонує різновікова група загального розвитку.
2.4. Наповнюваність груп дітьми становить:
- різновікова – до 15 осіб
- в оздоровчий період – до 15 осіб.
- в інклюзивних групах – не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами.
Засновник може встановлювати меншу наповнюваність груп у закладі дошкільної освіти, залежно від демографічної ситуації.
2.5. Для зарахування дитини у заклад дошкільної освіти необхідно пред’явити:
- заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- медичну довідку про епідеміологічне оточення;
- свідоцтво про народження дитини;
- документи про встановлення батьківської плати.
2.6. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період.
2.7. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі цього типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх заміняють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
2.8. Адміністрація закладу дошкільної освіти зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.
2.9. Соціально-педагогічний патронат здійснюється педагогами закладу один раз на місяць за наявними списками в кожній віковій групі.
3. Режим роботи закладу дошкільної освіти
3.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем, протягом 9 год. Вихідні дні – субота, неділя, святкові.
3.2. Щоденний графік роботи закладу дошкільної освіти:
- початок роботи закладу – з 08:00 год.
- закінчення роботи закладу – о 17. год. 00 хв.;
3.3. Щоденний графік роботи груп:
- з денним режимом роботи – початок роботи – о 08:00 год. закінчення роботи – о 17 год. 00 хв.
4. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти
4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.
4.2. Діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.
4.3. План роботи закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником і погоджується начальником відділу освіти Уланівської сільської ради.
4.4. Мова освітнього процесу в закладі освіти – державна, українська.
4.5. Освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється за освітніми програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
4.6. Заклад дошкільної освіти може організовувати освітній процес за такими пріоритетними напрямками: фізкультурно-оздоровчий, художньо-естетичний, музичний.
5. Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти
5.1. Харчування дітей у закладі дошкільної освіти організовують відповідно до Інструкції з організації харчування дітей затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України і Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227, Постанови Кабінету Міністрів від 24 березня 2021р. «Про затвердження норм та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
5.2. Порядок забезпечення продуктами харчування і продовольчої сировини здійснює постачальник на підставі угоди з відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради відповідно до вимог санітарно-гігієнічних правил і норм.
5.3. У закладі дошкільної освіти встановлено 3-х разове харчування дітей.
5.4. Відповідальність за організацію харчування дітей у закладі, матеріально-технічний стан харчоблоку та додержання вимог санітарного законодавства покладається на медичного працівника та керівника закладу дошкільної освіти.
5.5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладі в розмірі, визначеному засновником.
6. Медичне обслуговування дітей
6.1. Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється амбулаторією загальної практики сімейної медицини с. Уланів.
6.2. Медичний працівник здійснює контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартовуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, несе відповідальність за організацію харчування дітей дошкільного віку.
6.3. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного працівника та проведення лікувально-профілактичних заходів.
7. Учасники освітнього процесу
7.1. Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є:
- діти дошкільного віку;
- педагогічні працівники: завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, старші вихователі, асистенти вихователів, помічники вихователів, вчителі (усіх спеціальностей), керівники гуртків, музичні керівники, практичні психологи, соціальні педагоги та інші спеціалісти;
- медичні працівники;
- батьки або особи, які їх замінюють;
- асистенти дітей з особливими освітніми потребами.
7.2.За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення учасників освітнього процесу: подяка, грамоти різних рівнів, преміювання, матеріальна допомога.
7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
Дитина має гарантоване державою право на:
7.4. Права батьків або осіб, які їх замінюють:
- обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
- звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
- брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази закладу;
- відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:
- своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;
- своєчасно повідомляти заклад дошкільної освіти про можливість відсутності або хвороби дитини;
- слідкувати за станом здоров’я дитини.
7.5. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
7.6. Трудові відносини регулюються законодавством України «Про працю», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.
7.7. Педагогічні працівники мають право:
- на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
- брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
- на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
- вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
- на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
- об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
- на захист професійної честі та власної гідності;
- інші права, що не суперечать законодавству України.
7.8. Педагогічні працівники зобов’язані:
- виконувати статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
- дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
- забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
- брати участь у заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
- виконувати накази та розпорядження керівництва;
- підвищувати свою кваліфікацію не рідше одного разу на п’ять років;
- повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогів, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування);
- інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.
7.9. Педагогічних та інших працівників призначає на посади та звільняє з посад керівник закладу освіти у порядку, передбаченому установчими документами закладу, відповідно до чинного законодавства.
7.10. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку за не виконання посадових (робочих) інструкцій, зокрема з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
7.11. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні медичні огляди 2 рази на рік, в установленому законодавством порядку.
7.12. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
7.13. Працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту), а педагогічні працівники за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
8. Управління закладом дошкільної освіти
8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником та відділом освіти, культури, молоді і спорту Уланівською сільською радою.
8.2. Керівництво закладом дошкільної освіти здійснює його завідуючий. Керівника закладу освіти призначає і звільняє з посади засновник або уповноважений ним орган.
Керівник закладу дошкільної освіти :
- відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіти», Базовим компонентом дошкільної освіти, нормативно-правовими актами вищих органів влада;
- здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти ;
- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах та організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;
- призначає на посаду та звільняє з посади працівників закладу дошкільної освіти;
- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
- затверджує штатний розпис за погодженням із засновником закладу дошкільної освіти ;
- контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
- забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної діяльності дітей і працівників;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
- контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
- відповідає за прийняття управлінських рішень щодо стратегічних перспектив розвитку закладу, за хід і результати освітнього процесу;
- забезпечує створення у закладі дошкільної освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- щороку звітує перед педагогічним та батьківським колективом, громадськістю про свою діяльність на посаді керівника закладу освіти.
- здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
8.3. Постійно діючий колегіальний орган у закладі дошкільної освіти є – педагогічна рада, повноваження якої визначаються установчими документами цього закладу.
Педагогічна рада створюється в усіх закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності за наявності не менше трьох педагогічних працівників.
До складу педагогічної ради закладу освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх заміняють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.
Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його завідуючий.
Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:
Робота педагогічної ради планується довільно – відповідно до потреб закладу дошкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить 3-4 рази на рік.
Для організації обміну досвідом навчально-виховної роботи вихователі сільських малокомплектних дошкільних закладів можуть входити до територіальних педагогічних рад на базі однієї зі шкіл.
8.4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.
Загальні збори (конференція) заслуховують звіт керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності, розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.
Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.
Загальні збори:
8.5. У період між загальними зборами діє рада ЗДО. Кількість засідань ради визначається за потребою. Засідання ради ЗДО є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники ЗДО, батьки, засновники, спонсори та інші).
Рада ЗДО:
8.5. У закладі освіти може діяти наглядова (піклувальна) рада закладу освіти. Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти створюється за рішенням засновника відповідно до спеціальних законів. Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.
Члени наглядової (піклувальної) ради закладу освіти мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу освіти з правом дорадчого голосу.
До складу наглядової (піклувальної) ради закладу освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.
Наглядова (піклувальна) рада має право:
-брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу освіти та контролювати її виконання;
-сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
-аналізувати та оцінювати діяльність закладу освіти та його керівника;
-контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу освіти;
-вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення або відкликання керівника закладу освіти з підстав, визначених законом;
-здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
9. Майно закладу дошкільної освіти
9.1. Майно закладу освіти перебуває у комунальній власності територіальної громади Уланівської сільської ради і закріплюється за закладом дошкільної освіти на праві оперативного управління. Все майно закладу дошкільної освіти: будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, знаходяться на балансі Уланівської сільської ради.
10. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти
10.1. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти:
- засновника (власника);
- державного та місцевих бюджетів;
- батьків або осіб які їх замінюють;
- добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;
- інші надходження, не заборонені чинним законодавством.
10.2. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:
- придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;
- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;
- здавати в оренду приміщення, споруди, обладнання юридичним та фізичним особам для впровадження освітньої діяльності згідно із законодавством.
10.3. Порядок ведення діловодства, бухгалтерського обліку, та статистичної звітності в закладі дошкільної освіти визначаються законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються дошкільні заклади. За рішенням засновника закладу бухгалтерський облік здійснюється через бухгалтерію відділу освіти, культури, молоді і спорту Уланівської сільської ради.
10.4. Доходи або майно неприбуткової організації, не підлягають розподілу між їх засновниками, учасниками або членами та не можуть використовуватись для вигоди будь-якого окремого засновника, учасника або члена неприбуткової організації, її посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
11. Контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти
11.1. Основною формою контролю за діяльністю дошкільного закладу є державна атестація, що проводиться один раз на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
11.2. Контроль за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється місцевими органами влади та Державною службою якості освіти України.
11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з навчально-виховним процесом встановлює Уланівська сільська рада.
ХІІ. Реорганізація або ліквідація закладу дошкільної освіти
12.1. Припинення діяльності закладу дошкільної освіти здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
12.2. Реорганізація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника відповідно до чинного законодавства України. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу дошкільної освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.
12.3. Ліквідація закладу дошкільної освіти здійснюється за рішенням засновника, або рішенням суду в випадках, передбачених чинним законодавством України.
12.4. Ліквідація закладу дошкільної освіти проводиться призначеною засновником ліквідаційною комісією. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами закладу дошкільної освіти. Ліквідаційна комісія оцінює майно закладу дошкільної освіти, виявляє його дебіторів і кредиторів, розраховується з ними, вживає заходи щодо сплати боргів закладу дошкільної освіти, третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає засновнику або суду.
12.5. При ліквідації закладу дошкільної освіти питання про використання майна і коштів закладу дошкільної освіти вирішується у встановленому чинним законодавством України порядком. У разі ліквідації неприбуткової організації, її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
12.6. Ліквідація закладу дошкільної освіти вважається завершеною, а заклад припиняє свою діяльність з моменту виключення його з єдиного державного реєстру.
ХІІІ. Прикінцеві положення
13.1. Зміни й доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Засновника.
13.2. Зміни й доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством України.
Завідуюча закладом дошкільної
освіти с.Пустовійти _________________________________
Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та ...
Пустовійтівський ЗДО був відкритий в 1996 році.